Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Kalendárium »
Loading Events

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Novák fest 2013

19.7.2013 @ 18:00 - 23:00

| Kč80
novak fest 2013

Country v Písku = Kvintet a Votvíráci.

Na počátku všeho (pokud má mladá paměť sahá) bylo přistěhování Luboše Nováka do Písku, kde se dal dohromady s již hrajícími countrymany a womany(ženami). Založili kapelu Ohio. A teď poslyšte, kdo v ní hrál (mimo jiné): již zmíněný L.N., dále Lenka a Ríša z Oldřichova a další hoši z Písku. Měli děti – L.N. syny M.N. a P.N., L.V. syna V.V. Tyto ratolesti vnímaly od útlého dětství zvuky nástrojů podobných banju, bubnu, base atd. Proto logicky založily v pubertě také kapelu, již Kvintetem nazvaly.

Jak vidíte, objevilo se v našem úvodu vše potřebné – country, Nováci, Oldřichováci a Oldřichov. V Písku a okolí odedávna vznikaly (a zase třeba zanikaly) festivaly a podobné akce.

To inspirovalo Lenku s Ríšou k uspořádání festu, tzv. mišmaš s názvem Mletý maso. Konaly se dva ročníky, které byly úspěšné, ale nevydržely. Dodnes nevíme proč. Pak chvíli nic, až v roce 2007 se zjevil Novákfest, spolupráce to všech dříve zmíněných.

Ředitelem (hlavně přes dramaturgii) se stal Petr Novák, známý živel Písku i dalekého okolí. Zástupcem ředitele jeho bratr Michal Novák, který se touto funkcí vytahuje v práci (ve škole) před svou zástupkyní. Vlasta Vitěků má za úkol usměrňovat Nováky, aby tolik neblbli a jeho mamka Lenka s Ríšou „Budkou“ obstarávají kromě občerstvení všechny další nezbytné věci (jako třeba běh festivalu apod). Nechci na nikoho zapomenout, ale je těžké vyjmenovat všechny, co se na festíku podílejí, protože je jich opravdu hodně. Jsou to zkrátka všichni z rodin Nováků, Vitěků, Kverků, Marků, z Oldřichova, z kapel Kvintet, Votvíráci a další a další. Chceme tímto článečkem jen říct, že se jedná o kolektivní dílo, které vzešlo z podhoubí předchozích desetiletí. Oldřichov je naší základnou, a proto se Novákfest ani jinde konat nemůže.

Program:

*Monokl (Ústí nad Labem)*
18:00 M O N O K L bluegrass band – jsme kapela, která vznikla 1. dubna 2011 v Ústí nad Labem, tedy přesně na APRÍLA !!! Byla to určitá shoda okolností, ale i tak trochu úmysl….Totiž, chtěli jsme, aby samotný základ našeho společného muzicírování byl mj., postaven na určitém životním nadhledu, sebeironii, a zejména svobodě…. Ano, nechceme se trápit tím, zda jsme dobří nebo špatní. Chceme se modrou muzikou především bavit, dělat ji, jak nejlépe budeme umět a věříme, že naše muzika bude bavit i vás.

2.*Rybníkáři*
19:00 Sestava RYBNÍKÁŘI – Jirka Krška, Věrka a Ivan Studených se zaměřuje na převážně šanson, swing a folkové písně. Nástrojové složení – kytara, kontrabass, flétny a rytmika.

3.*The Giant Mountains Band*
20:00 Mnoho kapel – a těch, kteří je popisují – tráví spoustu času hledáním správných přívlastku. Speciálně v bluegrassu slyšíme často takové jako „hard driving“, „energetická“, „dynamická“, „tradičně založená“.
The Giant Mountains band respektuje všechny tyto kvality, ale není jimi definovaná. Stavějí na pevných základech tvořených silnými barytony, neúnavným banjem, spolehlivým rytmickým podkladem a nápadité hlasové harmonii. Jejich originální anglické texty se vynalézavě vyhýbají ohraným klišé, a přesto zůstavají věrny tradiční bluegrassové minulosti protkané příběhy zlomených srdcí, vlaků a osamělosti.

4.*Kvintet Písek*
21:00 Písecká bluegrassová kapela
5.*Album (Chomutov)*
22:00 S Chomutovským Albumem se posluchači setkávají již od roku 1987. Od té doby prošel mnohými personálními změnami. Současnou sestavu tvoří kapelník Petr Gärtner (mandolína, zpěv), Marek Gärtner (baskytara, zpěv), Zoltán Pasztor (kytara, zpěv) , Zdeněk Lucák (dobro, zpěv) a hrají Jan Bouda (banjo). Repertoár kapely tvoří většinou převzaté skladby z moderního i tradičního bluegrassu, opatřené českými texty, které píše dvorní textařka Jana Mesteková. Převážná část skladeb je však v angličtině .

6.*Flastr (Mladá Boleslav)*
23:00 Mladoboleslavská kapela FLASTR vznikla na jaře 2004. Hlásí se k hudebnímu směru acoustic & bluegrass music. Prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň, což oceňují i mnozí fanoušci této kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů. Osobitý projev zpěvačky navíc dává naší muzice i folkovou náladu, čímž si vysloužilo pojetí této muziky označení poetický bluegrass.

7.*Nohama nad zemí (unplugged)*
23:59 Punk-rockové sdružení divokých rytmů, vlezlých melodií a uřvaných textů :-)

Podrobnosti

Zahájení:
19.7.2013 18:00
Ukončení:
19.7.2013 23:00
Cena:
80
Event Categories:
,

Pořadatel

Petr Novák
Telefon:
732 181 593
Webová stránka:
http://www.novakfest.wz.cz/kontakt.php

Místo konání

Oldřichov
Písek, Jihočeský Česká republika
+ Mapa Google
Webová stránka:
http://www.novakfest.wz.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktuality

21.7.2017

Prográmek na úpravu fotografií

ZPS 18 lencik
Fotografie se upravují odedávna. U klasické fotografie...

20.6.2017

Strakonické kropítko – mlžítko

Kropítko Strakonice
Zaregistroval jsem na internetu, že Strakonice mají na...

16.6.2017

Kde se vzali vynálezy a technologie?

Video vynálezy
Říkává se, že „nouze naučila Dalibora housti“....