Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Aktuality » Mýtus fotogeničnosti
Mýtus fotogeničnosti

- každý může mít hezkou fotografii.

Fotografuji poměrně dlouho.

S tím se často setkávám. „Mě ne! Nejsem fotogenická/ý.“

Mnoho lidí to o sobě tvrdí. Stačí se zeptat. Co je to fotogeničnost? To už přesně definovat neumí, neví. Většinou odpoví: „mě to na fotce nesluší.“ Následuje má otázka: „máte fotku, kde se sobě líbíte?“ Někteří za chvilce přemýšlení, jiní hned – většinou odpoví: „ano.“  Někdy doplní: „ale je jich málo.“

Jak si mýtus fotogeničnosti vysvětluji.

Tento mýtus vzniká z fotografií, které musíme. Občanský průkaz, řidičák, společné fotografie a mnoho dalších událostí. Tu fotku musíme! Člověk má v obličeji mnoho mimických svalů, které dokáží vytvořit mnoho neuvěřitelných výrazů. Často se všimněte, když se něco musí, jak na toto obličej, reaguje? Na sobě si toho nevšimneme, na druhých, nebo ještě více na dětech je to nádherně vidět.

Fotograf je lovec. Hledá záběr. Vidí člověka, něco jej zaujme, výraz osvětlení. Cokoliv. Namíří objektiv.Ač jsou dnešní fotoaparáty hodně rychlé, přesto ještě objekt stihne říci: „né mě, ne!“ Pak se na totografii podíváme:“ vidíš říkala jsem to.“

Toto malířské videjko to nádherně vysvětluje.

YouTube Preview Image

Zdroj: http://www.seberizeni.cz/uvedomte-si-svoji-krasu/

Stačí chvilka povídání a vyzkoušení. Vždy říkám, nic neslibuji a nezaručuji. Potkáme se, zkusíme něco nafotit. Počkáme na výsledek. Fotografie je umění, které chce svůj čas a naladění.

Domluvíme termín, potkáme se. Dáme kávu/čaj – popovídáme. Ukážu Vám pár věcí co dělá. Ne vše ukazuji na svých stránkách a jinde. Může se stát. Já nemusím mít den, Vy nemusíte mít den a pak nemá cenu nic dělat. Můžeme se domluvit na jindy. Nestává se. Pro dobrou fotografii cokoliv ;-) .

Rád plním sny a přání. Jedna z dívek, dostala od bratra k vánocům poukaz na focení. Měla sebou nádherné šaty, přesnou představu neměla a následně vznikla fotka „Jako Marylin.“ Pár řádek od ženy, které jsem nabídnul „Fototest“ - Pokusný králíček.

Atelier LEfoto Protivin

Atelier LEfoto Protivin

 Prvotní je důvěra.

Já navrhuji, ale hranice si model určuje sám.

Retuš a úpravy – přiznám se, že se jim trochu bráním. Záleží na přání zákazníka. Akné, pupínky to je samozřejmé, ty se stěhují, ale žena po 30-tce, že by neměla žádnou vrásku? Přiměřeně určitě.

Nádherně popsané v Dopise manžela fotografce „Reakce na manželčiny fotky z photoshopu.“

Jste nefotogenická?

Zkusíme „Fototest zdarma“ – focení Vás nebude stát nic. Stačí se domluvit.

Ukázky práce nejdete na www.lefoto.cz nebo Facebooku Radek Lenemajer – fotograf.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktuality

21.7.2017

Prográmek na úpravu fotografií

ZPS 18 lencik
Fotografie se upravují odedávna. U klasické fotografie...

20.6.2017

Strakonické kropítko – mlžítko

Kropítko Strakonice
Zaregistroval jsem na internetu, že Strakonice mají na...

16.6.2017

Kde se vzali vynálezy a technologie?

Video vynálezy
Říkává se, že „nouze naučila Dalibora housti“....