Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Aktuality » Nejlepší tanečník ve své váhové kategorii
Jirka Vašák, Anička Dvořáková, Lenčík - Stodola 2004

aneb tanec s nadváhou.

Tanec se dělí na váhové kategorie?

Včera jsem v jednom videosnímku na Lenčík festu zaslechl na kytaru Petra Sládka. Hrál písničku Stopa – předzvěst večerního, tradičního skautského country bálu v Holubově s kapelou Patrola. Ta oslaví 18. 4. 2015 – country setkáním 20. let své činnosti.

Zahráli ji a spousty dalších mimo jiné i Michala Tučného – „Já budu žít na věky.“

Jedna písnička z pásma „Vzpomínka na Michala“, ve kterém jsem tančil a byl i hlavní hvězdou TCS LOUISIANA Písek. Se kterou jsme vyhráli jednu ze stodol v roce 2004.

Galerie

 

Na bále jsem potkal pár známých, které jsem pár let neviděl. Nevím už zda 8 nebo 10 let, možná i více let.

Folková rùže Jindøichùv Hradec 1999

Tanec jedna z mých dalších vášní. Nevzpomínám si na své první taneční vystoupení. Jestli školka nebo první ročníky základní školy.Velmi milé setkání. I manželku jednoho muzikanta, která velmi ráda tančila, jelikož muzikati většinou spíše hrají. Tak vzpomínala, že si se mnou vždy dobře zatančila.možná i více.

Kultivace tanečního pohybu nastala určitě tanečními pořádaného Svazem žen v protivínské sokolovně pod vedením tanečního mistra Viktora Blaščáka a Hanky Píchové. Vsuvkou jen jedna z mých vzpomínek na listopad 1989 k zítřejšímu 25. výročí sametové revoluce. Hanka byla vysokoškolská studentka. Všichni jsme sledovali dění , ale byla to právě Hanka,  od níž jsem se dozvěděl o pádu komunistické vlády 24. 11. 1989.

Taneční mne bavily. Na naše chyběly holky, tak jme sháněli kamarádky a spolužačky. Další rok se to pro změnu otočilo tak zas sháněli kluky. Pak jsem ještě chodil další roky vypomáhat. Absolvoval jsem i část pokročillch.

Vztahem s Kocandou a vandry – jsem si zamiloval country písničky. Tak kde si člověk užije nejvíce spojení muziky  a pohybu? Na country bálech. Jednou jsem zašl cca rok 1994 na zkoušku Oklahomy – to byl fofr je rozcvička.  Pak jsem s Pionýrem – Kocanďáky chvilku zkoušel v zámecké tělocvičně country tance, co jsem uměl z bálů. Pak jsem potkal na nějaké akci Kocoura, Milušku a na dotaz: „nechceš s námi tancovat?“ „Proč ne!“ odpověděl jsem a začala má countryová éra.

Byl jsem členem Oregonu další písecké taneční skupiny, která vznikla oddělením od Oklahomy. V roce 1999 jsme se opět oba soubory sloučili vznikla TCS LOUISIANA Písek. Třetím rokem nejsem aktivní tanečník. Tělo mi lehce vysvětlilo, že chce zvolnit.

Občas to  na nějaké akci přesto  roztočím. Těch pár let na parketech se nezapomíná. Na první pohled se svými kilogramy navíc na tanečníka nevypadám a spousta lidí by si na mě  podle vzhledu jako na  tanečníka nevsadila . Na parketě to ale  roztočit umím. Občas slyším slova chvály u baru. Někdy zahlédnu u diváků v očích obdiv.

 

Spousta lidí nevěří, když řeknu tanečník. Léta běží, zážitky, pár fotek a videí zůstane.

Tak zas někdy na parketě.

YouTube Preview Image

Tučný šikl_2004

 

 

 

 

 

1 komentář u “Nejlepší tanečník ve své váhové kategorii

  1. Ňaňa () napsal:

    Úžasná skupina, úžasní lidé, úžasná doba strávená s nimi :-) .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktuality

21.7.2017

Prográmek na úpravu fotografií

ZPS 18 lencik
Fotografie se upravují odedávna. U klasické fotografie...

20.6.2017

Strakonické kropítko – mlžítko

Kropítko Strakonice
Zaregistroval jsem na internetu, že Strakonice mají na...

16.6.2017

Kde se vzali vynálezy a technologie?

Video vynálezy
Říkává se, že „nouze naučila Dalibora housti“....