Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Nezařazené » Poslední Mohykán a Templáři
www.protivin.pionyr.cz

V létě Na Kocandě – Indiáni a Templáři

Pionýrská skupina Protivín pořádala 2. běhy táborů.

V termínu 30. 6. – 13. 7. 2013 1. běh tábora s celotáborovou hrou „Poslední Mohykán“ hlavním vedoucím Stanislav Skotnica

3. běh – „Templáři“ 28. 7. – 10. 8. 2013 hlavní vedoucí Lenčík“ – Radek Lenemajer

Templáři 2013

Rok s rokem se opět sešel a proto se na Kocandu v neděli 28. srpna sjely děti z Protivínské pionýrské skupiny Protivín oddílu Kocanďáci, doplněni dětmi z Jihočeského kraje, ale například i z kraje Středočeského (Nelahozeves). Nutno podotknout, že účast byla hojná, zúčastnilo se na 55 dětí. Důvod byl prostý. Konal se zde totiž již tradiční pionýrský tábor. Letošním hlavním tématem byli záhadami a pověrami opředení Templáři, kteří za dob křižáckých válek představovali jeden z nejmocnějších a nejbohatších řádů. Vydali jsme se tedy po stopách zakladatelů řádu, kteří konali z iniciativy ochrany poutníků směřujících do Jeruzaléma. S neskrývaným nadšením se udatní rekruti pustili do putování, než se však mohli stát právoplatnými členy řádu, museli absolvovat výcvik. Učili se šermu, střelbě z luku, či kuše, orientaci v mapách, nebo poznávaní zvířat i rostlin. Mnohé z těchto dovedností využili následující dny, kdy byl připraven orientační den a tradiční „azimuťák“.

Ve dnech, kdy padali teplotní rekordy, byl využit i rybník poblíž základy. Děti se kromě různých vodních her vyřádily i na velké vodní lanovce. Pravděpodobně jedním z nejlepších zážitků dle dětí byl noční výsadek. Děti byly po malých skupinkách spolu s instruktory vysazeny nedaleko Protivínu a za pomoci mapy a buzoly se musely dostat na vyznačené místo. Cílem byla oddílová klubovna „Chata u Lomu“, kde děti přespaly a následující den jely na výlet do Strakonic, kde navštívily místní hrad. Večer pro ně bylo připraveno další překvapení v podobě diskotéky, kterou neřídil nikdo jiný něž námi velmi známý DJ Kája z Heřmaně.

Dny ubíhaly jako voda až nakonec byla sobota, den odjezdu. Pro děti si pomalu začali jezdit rodiče. Někdo se loučil se s úsměvem na tváři, protože zde našel nového kamaráda, někdo se slzami v očích, protože bude muset čekat rok, než zase bude moci na Kocandu. Není třeba zoufat, naše skupina se každoročně účastní setkání dětí z tábora na akci Ledová Praha. Fota z táborů najdete ve fotogalerii na www stránky Protivínského Pionýra .

Poděkováni za pomoc při uskutečnění tábora Templáři:
panu Foitlovi z Českých Budějovic
Pavlu Staňkovi z Protivína
Matouškovým z Protivína
Matouškovým z Vimperka
panu Novákovi z Vodňan
Lékárně u Palmy Protivín
Václavu Třeštíkovi z Protivína
Švecovým z Kájova
Karlu Bicanovi z Heřmaně

a dalším …

Sepsal Kubjs Řízek

 Galerie

 

 

2 komentáře u “Poslední Mohykán a Templáři

  1. Pingback: Letní tábor Na Kocandě 2014 | Lenčík - Radek Lenemajer

  2. Pingback: Přihlášky na letní tábor Na Kocandě 2014 | Lenčík - Radek Lenemajer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktuality

21.7.2017

Prográmek na úpravu fotografií

ZPS 18 lencik
Fotografie se upravují odedávna. U klasické fotografie...

20.6.2017

Strakonické kropítko – mlžítko

Kropítko Strakonice
Zaregistroval jsem na internetu, že Strakonice mají na...

16.6.2017

Kde se vzali vynálezy a technologie?

Video vynálezy
Říkává se, že „nouze naučila Dalibora housti“....