Přejít k hlavnímu obsahu webu
Úvod » Palisáda » Václav Lamr v Protivíně
Václav Lamr  Smíření - výstava Protivín

aneb křesťanský výtvarník z Prahy vystavuje v Kaplance.

Infocentrum Protivín – Galerie Kaplanka, která oslaví 8. května 2015 páté výročí svého fungování. Umožňuje nejrůznějším umělcům a tvůrcům prezentovat svá díla.

Zajímavou výstavou letošního roku byla právě končící výstava Václava Lamra.

Původně mne plakát nezaujal. Zřejmě tomu přála náhoda, i když ty neexistují ;-) . Vše je tak jak má být. Jsem tam potkal staršího pána se ženou, kteří přišli do Infocentra a následně odešli do patra.  Za chvilku za nimi přišli dvě příjemná děvčata, z nedalekých Vodňan. Známé z dávných let, a že se jdou podívat na tuto výstavu. Připojil jsem se. Z onoho pána se vyklubal sám autor pan Václav Lamr s manželkou. Ta pochází z nedalekých Maletic.

Každá výstava člověka obohatí. Zvlášť pokud ji prochází s autorem a jeho výkladem. Najde si tam svá sdělení, ale hlavně co autor chtěl sdělit. Příběh který v síle je, nebo jej provázelo.

Davidovu hvězdu známe všichni jako židovský symbol. V podání děl  pana Lamra se v něm dá najít mnoho dalších symbolů, které ukrývá. Umělec je najde a pro nás zvýrazní.

Jeho dílo je inspirováno knihou knih Biblí. V dalších dílech najdeme biblické příběhy. Název výstavy „Smíření“ je toho důkazem.

Byl jsem potěšen, že jsem tuto výstavu navštívil. Setkání s panem Lamrem bylo velmi příjemné a laskavé. Přeji mu mnoho inspirace do dalších děl. Svět nám nabízí mnoho symbolů, učí nás v nich číst. Pokud mu to dovolíme.

Fotografováno mobilem, omluvte kvalitu. Děkuji

Galerie

Kopírování fotografií bez souhlasu autora, není dovoleno!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktuality

21.7.2017

Prográmek na úpravu fotografií

ZPS 18 lencik
Fotografie se upravují odedávna. U klasické fotografie...

20.6.2017

Strakonické kropítko – mlžítko

Kropítko Strakonice
Zaregistroval jsem na internetu, že Strakonice mají na...

16.6.2017

Kde se vzali vynálezy a technologie?

Video vynálezy
Říkává se, že „nouze naučila Dalibora housti“....